שירותים מקצועיים

ניהול חדשנות בחברות

גיבוש רעיונות והמלצות לרענון וחדשנות בפעילות החברה לשיפור כושר התחרות והריווחיות.

ליווי בביצוע התהליך בהיבטי הטכנולוגיה, המוצר, השירות והפיתוח העסקי.

איתור ובחינת טכנולוגיות חדשניות היכולות לתרום ליתרונה היחסי של החברה, להוספת מוצרים ושירותים משופרים וריווחיים יותר ובנוסף לחזק את מיתוג החברה כחדשנית, ירוקה ותורמת לקהילה ולחברה.

בחינת האלטרנטיבות הטכנולוגיות הניתנות ליישום, תוך בחינת השוק, התחרות, לוח הזמנים והתקציב על מנת לוודא התאמתן לאסטרטגיה של החברה.

התהליך מלווה באיתור טכנולוגיות ופתרונות מענפי תעשיה ומסחר מגוונים, בחינת אפשרויות לשיתופי פעולה ובחינת שווקים חדשים בארץ ובחו״ל.

השקעות בחברות טכנולוגיה

הערכת טכנולוגיות לקראת גיוס הון וליווי המהלכים לשידרוג שווי ההשקעה.

איתור טכנולוגיות מתקדמות להשקעה בארץ ובעולם וליווי בתהליכי המשא ומתן.

ליווי משקיעים בתהליכי קבלת ההחלטות בכל הקשור לחדשנות הטכנולוגיה, הקניין הרוחני ופוטנציאל הגימלון (Scale Up) של תהליכי הפיתוח מהמעבדה לייצור ולשווקי היעד.

הייעוץ מתבסס על היכרות רבת שנים עם כיווני ההתפתחות הטכנולוגית בעולם הכימיה והחומרים, הננוטכנולוגיה, התעשייה הירוקה, האגרוטכנולוגיה והפודטק.

ד”ר דב רייכמן שותף במספר קבוצות השקעה והיה שותף למספר השקעות בחברות סטארט אפ שהובילו לאקזיט.

ניתנת התייחסות להערכת השווי של החברה, הערכת הפטנטים והידע, ההיתכנות להמשך פיתוח הטכנולוגיה ומפת הדרכים להגעה לשוק היעד בארץ ובעולם למימוש ההשקעה.

תוכנית עסקית ואסטרטגיה עסקית

יבוש תוכניות עסקיות ובחינת הערוצים העסקיים. ניתוח היבטי השוק, הבידול והתחרות, התקציב ומפת הדרכים. הערכת ההיתכנות בסטארט אפים בשלבים השונים.

בניית תוכנית עסקית ראשונית עם היזמים בחברות סטארט אפ החל משלב הרעיון. איסוף נתוני השוק והתחרות והכנת החומר השיווקי למשקיעים פוטנציאליים ולהגשה לבקשות מימון ממשלתיות.

גיבוש והתאמת האסטרטגיה העסקית יחד עם מנהלי החברה בחברות ותיקות וכן עם מנהלים במיזמים בתחילת דרכם (Early Stage).

מיסחור טכנולוגיות ופטנטים

בחינת פוטנציאל המיסחור של טכנולוגיות ופטנטים וליווי בתהליכי המשא ומתן. נסיון עם ערוצי הידע באקדמיה בארץ ובעולם ומיסחור לתאגידים בינלאומיים.

ניסיון בתהליכי מיסחור של פטנטים וטכנולוגיות ופיתוח ממשק עסקי פורה בין האקדמיה לתעשייה ובכלל זה ניהול אסטרטגית הקניין הרוחני של החברה.

ליווי תהליכי In-Licensing ו-Out-Licensing בין חברות ובין ממציאים לחברות תעשיה.

תהליכי רשיון לשימוש בפטנטים וליווי בהסכמים למתן רשיונות מישנה

מנטור למנהלים ויזמים

ליווי יזמים ומנהלים בתהליכי קבלת ההחלטות בתחומים הטכנולוגיים והעסקיים. גיבוש תוכנית מותאמת אישית לתהליכי יזמות, שינוי, ופיתוח קריירה.

ד”ר דב רייכמן מלווה יזמים ומנהלים כמנטור ומסייע להצלחה העסקית בהתאם להגדרת היעדים המשותפת.

תהליך הליווי מבוסס על ניסיון רב שנים בעבודה עם חברות הזנק, בתפקידי מנכ”ל, כשותף בהקמת חברות וכדירקטור בחברות טכנולוגיות.

מרצה ודירקטור

מרצה בארץ ובעולם בתחומי החדשנות, הטכנולוגיה המתקדמת והחשיבה היצירתית.

דירקטור בחברות סטארט אפ וחברות תעשיה וחבר ועדה מייעצת.

ד”ר דב רייכמן מרצה במסגרות שונות בארץ ובחו”ל כאשר הדגשים הם בדרך כלל בתחומי החדשנות, היזמות, הטכנולוגיה המתקדמת והיכרות עם עולם ההייטק והסטארט אפים.

כמו כן ניתנות הדרכות וסדנאות שתכליתן העשרה לקבוצות עסקיות המבקשות להכיר טוב יותר את עולם התוכן בתחומי הטכנולוגיה המתקדמת.

בין השאר ניתנו הרצאות בתוכנית לניהול חדשנות ויזמות בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, בקורס ליזמות ומנהל עסקים בפקולטה לחקלאות, למשלחות של אנשי עסקים מחו"ל, משרד החוץ, משרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה.

הרצאות לחברות ההיטק, המרכז לחדשנות גלובלית, מרכזי חדשנות, חממות ומאיצי סטארט אפים

כמו כן ניתנה הרצאה במרכז המחקר והפיתוח של סמסונג בסיאול, קוריאה.

ד”ר דב רייכמן משמש כדירקטור בחברות ציבוריות ופרטיות.

בוגר קורסים והכשרות לדירקטורים והשתלמויות בחשבונאות פיננסית למנהלים.

נגישות